2013.03.20 - Konkurs recytatorski
18 marca 2013. odbyły się eliminacje gminne do XXXV edycji konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży organizowanego przez Książnicę Płocką pod hasłem Pięknie być człowiekiem. Organizatorem eliminacji gminnych była nasza biblioteka. Konkurs obejmował 3 kategorie wiekowe. W kategorii wiekowej klasy I – III uczestnicy prezentowali po 2 utwory poetyckie. W kategorii wiekowej klasy IV – VI oraz I-III gimnazjum- utwór poetycki i fragment prozy. Do tegorocznych eliminacji przystąpiło 13 uczestników z 3 kategorii wiekowych. W jury zasiedli: w roli przewodniczącego Pan Krzysztof Próchniewicz –wójt gminy Świnice Warckie oraz członkowie: Pani Zofia Czubińska – nauczycielka języka polskiego w świnickim gimnazjum i Pan Andrzej Karkowski – prezes TPZŚ.
Po wysłuchaniu wszystkich recytacji jury przyznała nagrody następującym uczestnikom:
w kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej I miejsce Wiktorii Ruszczak – ze Szkoły Podstawowej w Piaskach, II – miejsce Antoninie Olejnik ze Szkoły Podstawowej w Świnicach W.; w kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej – I miejsce Julii Kaczmarkiewicz, II miejsce Kamilowi Cieślakowi – oboje ze Szkoły Podstawowej w Świnicach W.; w kategorii klas I-II gimnazjum - I miejsce - Natalii Walczak, II miejsce Aleksandrze Mikołajczyk. Jury przyznało także wyróżnienia dla: Agnieszki Stasiak, Darii Zaczek oraz Marty Górniak. Zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach powiatowych w Łęczycy, a być może nawet w rejonowych w Płocku, czego im najserdeczniej życzymy. Wszystkim gratulujmy pięknych recytacji i zapraszamy za rok!




















