Eliminacje gminne XLVII edycji konkursu recytatorskiego "Pięknie być człowiekiem"
W czwartek– 23 kwietnia br. Gminna Biblioteka Publiczna im. Św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich przeprowadziła eliminacje gminne do XLVII edycji konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży p.h. „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Książnicę Płocką. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu było hasło „Świat nie jest taki zły, czyli codzienność z uśmiechem”. W eliminacjach wzięło udział 15 uczestników. Jury w składzie: przewodnicząca - Pani Danuta Ławniczak – zastępca dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnicach Warckich , Pani Agnieszka Stefańska – kierownik filii Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnicach Warckich oraz Pani Monika Galankiewicz – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich, miało niełatwe zadanie wytypowania zwycięzców. Po burzliwej dyskusji w kategorii klas I-III szkoły podstawowej I miejsce zajęła Amelia Opas, II miejsce Ksawery Zawadzki, III miejsce Łucja Leśniewska. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał: Dawid Podgórski. W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej I miejsce zajęła Anna Olczyk, II miejsce Dominika Jesionowska, zaś III miejsce zajął Igor Pawlak. W kategorii klas VII-VIII, I miejsce zajęła Eliza Żmudzińska, II miejsce Dominika Walczak, III miejsce Patrycja Kaszubska. Do eliminacji powiatowych w dniu 21 maja 2026 r. wytypowani zostali Amelia Opas, Ksawery Zawadzki, Anna Olczyk, Dominika Jesionowska, Eliza Żmudzińska i Dominika Walczak. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, gratulujemy pięknych prezentacji i zapraszamy za rok! Dziękujemy również członkom jury i wszystkim nauczycielom, którzy rozpropagowali w swoich klasach regulamin konkursowy i przygotowali chętnych do recytacji uczniów. :-)




















