„Kwiaty i pejzaże” – wystawa malarstwa
Serdecznie zapraszamy na kolejną dawkę obrazów zatytułowaną „Kwiaty i pejzaże”. :-)
Prace będzie można oglądać do 1 kwietnia br. w wypożyczalni oraz czytelni, w godzinach pracy biblioteki.
Autorką prezentowanych dzieł jest Pani Stefania Wójcik, artystka mieszkająca i tworząca w Janowie Lubelskim. Ukończyła Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Jest także członkinią Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.
W swojej twórczości artystka najczęściej sięga po motywy kwiatowe i pejzażowe, wykorzystując różnorodne techniki malarskie, takie jak: olej, akwarela, pastel czy batik. Jest laureatką wielu nagród artystycznych, a jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. w Belgii, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych.